65 Puccarl PES 2009
| Name | Puccarl |
|---|---|
| ID | 103347 |
| Real ID | 37811 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
63
Defence
68
Body Balance
77
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
69
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
69
Shot Power
53
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
50
Swerve
65
Header
71
Jump
73
Technique
53
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Puccarl |
|---|---|
| ID | 103347 |
| Real ID | 37811 |
| Nationality | Thailand |
| Club | Free Agent |
| National Team | Thailand |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
