71 Pudil PES 2009
| Name | Pudil |
|---|---|
| Full Name | Daniel Pudil |
| ID | 37602 |
| Nationality | Czech |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
44
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
74
Agility
77
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
79
Shot Power
70
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
78
Swerve
67
Header
75
Jump
76
Technique
77
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Pudil |
|---|---|
| Full Name | Daniel Pudil |
| ID | 37602 |
| Nationality | Czech |
| Club | Free Agent |
| National Team | Czech |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
