78 Pursari PES 2008
| Name | Pursari |
|---|---|
| ID | 74157 |
| Real ID | 8621 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
90
Attack
32
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
84
Acceleration
90
Response
84
Agility
78
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
79
Shot Power
86
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
73
Swerve
79
Header
75
Jump
83
Technique
90
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Side
- Penalties
| Name | Pursari |
|---|---|
| ID | 74157 |
| Real ID | 8621 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
