90 Pursel (Puskás) PES 2009
| Name | Pursel |
|---|---|
| Real Name | Puskás |
| ID | 68740 |
| Real ID | 3204 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Turkey |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 869 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
95
Attack
30
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
74
Top Speed
77
Acceleration
80
Response
75
Agility
92
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
98
Shot Accuracy
90
Shot Power
88
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
65
Swerve
72
Header
75
Jump
89
Technique
86
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Outside of the Boot
| Name | Pursel |
|---|---|
| Real Name | Puskás |
| ID | 68740 |
| Real ID | 3204 |
| Nationality | Hungary |
| Club | Turkey |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 869 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
