75 Puydebois PES 2008
| Name | Puydebois |
|---|---|
| ID | 4298 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
78
Defence
81
Body Balance
65
Stamina
60
Top Speed
68
Acceleration
84
Response
66
Agility
53
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
80
Jump
42
Technique
56
Aggression
69
Mentality
78
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Puydebois |
|---|---|
| ID | 4298 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 1 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
