77 Puygrenier PES 2010
| Name | Puygrenier |
|---|---|
| Full Name | Sébastien Puygrenier |
| ID | 32033 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
79
Defence
85
Body Balance
78
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
68
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
84
Shot Power
70
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
70
Swerve
81
Header
77
Jump
73
Technique
67
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Puygrenier |
|---|---|
| Full Name | Sébastien Puygrenier |
| ID | 32033 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 88kg |
| Shirt Number | 28 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
