76 Pyatov PES 2009
| Name | Pyatov |
|---|---|
| Full Name | Andriy Pyatov |
| ID | 34431 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Ukraine |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
80
Defence
82
Body Balance
56
Stamina
65
Top Speed
66
Acceleration
86
Response
58
Agility
53
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
82
Shot Power
43
Shot Technique
44
Free Kick Accuracy
40
Swerve
45
Header
74
Jump
49
Technique
60
Aggression
68
Mentality
80
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Pyatov |
|---|---|
| Full Name | Andriy Pyatov |
| ID | 34431 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Ukraine |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

