70 Quinatzay PES 2010
| Name | Quinatzay |
|---|---|
| ID | 54159 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
25
Attack
69
Defence
75
Body Balance
53
Stamina
69
Top Speed
70
Acceleration
80
Response
75
Agility
42
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
40
Short Pass Accuracy
44
Short Pass Speed
48
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
33
Shot Accuracy
72
Shot Power
35
Shot Technique
28
Free Kick Accuracy
27
Swerve
33
Header
79
Jump
44
Technique
65
Aggression
64
Mentality
70
GK Skills
60
Team Work
1
Condition
Skills
| Name | Quinatzay |
|---|---|
| ID | 54159 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
