64 Quincia PES 2010
| Name | Quincia |
|---|---|
| ID | 53499 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
50
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
74
Top Speed
70
Acceleration
68
Response
70
Agility
75
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
76
Shot Power
65
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
66
Swerve
64
Header
74
Jump
77
Technique
62
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Quincia |
|---|---|
| ID | 53499 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
