65 Quinonez PES 2008
| Name | Quinonez |
|---|---|
| Full Name | Pedro Quiñónez |
| ID | 36723 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
41
Defence
66
Body Balance
80
Stamina
77
Top Speed
79
Acceleration
69
Response
79
Agility
77
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
77
Shot Power
69
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
72
Swerve
62
Header
74
Jump
77
Technique
74
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Quinonez |
|---|---|
| Full Name | Pedro Quiñónez |
| ID | 36723 |
| Nationality | Ecuador |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ecuador |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 69kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
