60 Qvist PES 2008
| Name | Qvist |
|---|---|
| ID | 32390 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
35
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
72
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
70
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
65
Header
75
Jump
73
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Qvist |
|---|---|
| ID | 32390 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 29 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
