73 R. Fernandez PES 2010
| Name | R. Fernandez |
|---|---|
| Full Name | Raúl Fernández |
| ID | 39714 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
82
Body Balance
50
Stamina
68
Top Speed
68
Acceleration
81
Response
67
Agility
53
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
59
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
76
Shot Power
40
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
50
Header
77
Jump
53
Technique
53
Aggression
69
Mentality
74
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | R. Fernandez |
|---|---|
| Full Name | Raúl Fernández |
| ID | 39714 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 81kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
