73 R. Gamarra PES 2010
| Name | R. Gamarra |
|---|---|
| Full Name | Rodolfo Gamarra |
| ID | 41155 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 66kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
40
Defence
71
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
81
Response
81
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
78
Shot Power
74
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
75
Header
78
Jump
78
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | R. Gamarra |
|---|---|
| Full Name | Rodolfo Gamarra |
| ID | 41155 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 66kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
