66 R. Martinez PES 2010
| Name | R. Martinez |
|---|---|
| Full Name | Román Martínez |
| ID | 38509 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Tnr Azul/Blanco |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
69
Defence
81
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
78
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
81
Shot Power
62
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
67
Swerve
68
Header
70
Jump
76
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | R. Martinez |
|---|---|
| Full Name | Román Martínez |
| ID | 38509 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Tnr Azul/Blanco |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
