64 R. Pereyra PES 2010
| Name | R. Pereyra |
|---|---|
| Full Name | Roberto Pereyra |
| ID | 40919 |
| Nationality | Argentina |
| Club | River Plate |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 37 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
44
Defence
73
Body Balance
74
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
70
Response
73
Agility
77
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
77
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
77
Jump
77
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | R. Pereyra |
|---|---|
| Full Name | Roberto Pereyra |
| ID | 40919 |
| Nationality | Argentina |
| Club | River Plate |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 37 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
