68 R. Rojas PES 2010
| Name | R. Rojas |
|---|---|
| ID | 39797 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | River Plate |
| National Team | Paraguay |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
40
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
78
Agility
84
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
65
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
63
Header
75
Jump
80
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- S17 Elastico
- Dribbling
- Side
| Name | R. Rojas |
|---|---|
| ID | 39797 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | River Plate |
| National Team | Paraguay |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

