74 Rablagoi PES 2010
| Name | Rablagoi |
|---|---|
| ID | 53690 |
| Nationality | Romania |
| Club | CS Iolceanicu |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
18
Attack
84
Defence
83
Body Balance
61
Stamina
71
Top Speed
75
Acceleration
61
Response
62
Agility
60
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
73
Shot Power
52
Shot Technique
31
Free Kick Accuracy
49
Swerve
78
Header
85
Jump
57
Technique
46
Aggression
87
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
3
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S10 DF Leader
| Name | Rablagoi |
|---|---|
| ID | 53690 |
| Nationality | Romania |
| Club | CS Iolceanicu |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
