69 Rafael Santos PES 2010
| Name | Rafael Santos |
|---|---|
| ID | 35262 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Bologna FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
72
Defence
81
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
61
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
81
Shot Power
53
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
51
Swerve
81
Header
70
Jump
69
Technique
52
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Rafael Santos |
|---|---|
| ID | 35262 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Bologna FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
