65 Rahlis PES 2009
| Name | Rahlis |
|---|---|
| ID | 95989 |
| Real ID | 30453 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
70
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
70
Agility
65
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
50
Shot Accuracy
72
Shot Power
50
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
74
Header
73
Jump
65
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Rahlis |
|---|---|
| ID | 95989 |
| Real ID | 30453 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
