82 Rak PES 2008
| Name | Rak |
|---|---|
| ID | 67931 |
| Real ID | 2395 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
55
Defence
68
Body Balance
88
Stamina
86
Top Speed
87
Acceleration
66
Response
86
Agility
84
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
79
Shot Power
75
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
76
Swerve
80
Header
83
Jump
82
Technique
84
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Reaction
| Name | Rak |
|---|---|
| ID | 67931 |
| Real ID | 2395 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
