72 Ramanel (Rafael) PES 2008
| Name | Ramanel |
|---|---|
| Real Name | Rafael |
| ID | 69968 |
| Real ID | 4432 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
40
Defence
82
Body Balance
83
Stamina
76
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
75
Agility
79
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
76
Shot Power
77
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
61
Swerve
72
Header
81
Jump
78
Technique
82
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Ramanel |
|---|---|
| Real Name | Rafael |
| ID | 69968 |
| Real ID | 4432 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
