88 Rasan (Rai) PES 2008
| Name | Rasan |
|---|---|
| Real Name | Rai |
| ID | 67876 |
| Real ID | 2340 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 89kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
43
Defence
90
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
74
Acceleration
83
Response
77
Agility
92
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
87
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
86
Shot Power
80
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
84
Swerve
80
Header
77
Jump
95
Technique
85
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
| Name | Rasan |
|---|---|
| Real Name | Rai |
| ID | 67876 |
| Real ID | 2340 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 89kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
