96 Raukoores (Rijkaard) PES 2008
| Name | Raukoores |
|---|---|
| Real Name | Rijkaard |
| ID | 67916 |
| Real ID | 2380 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
90
Defence
96
Body Balance
79
Stamina
92
Top Speed
82
Acceleration
88
Response
74
Agility
88
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
88
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
89
Long Pass Accuracy
84
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
90
Shot Power
85
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
70
Swerve
88
Header
93
Jump
90
Technique
75
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
90
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Reaction
- Passing
- Shooting from Distance
- One-Touch Pass
- Marking
- Covering
| Name | Raukoores |
|---|---|
| Real Name | Rijkaard |
| ID | 67916 |
| Real ID | 2380 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
