67 Redondo PES 2010
| Name | Redondo |
|---|---|
| ID | 7315 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
71
Defence
68
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
70
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
70
Swerve
64
Header
70
Jump
70
Technique
66
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Redondo |
|---|---|
| ID | 7315 |
| Nationality | Spain |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
