65 Regini PES 2009
| Name | Regini |
|---|---|
| ID | 38905 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
61
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
69
Acceleration
69
Response
72
Agility
66
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
73
Shot Power
56
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
65
Swerve
72
Header
75
Jump
66
Technique
63
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Regini |
|---|---|
| ID | 38905 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
