55 Reguatoi PES 2008
| Name | Reguatoi |
|---|---|
| ID | 101126 |
| Real ID | 35590 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
65
Defence
73
Body Balance
73
Stamina
81
Top Speed
73
Acceleration
72
Response
72
Agility
67
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
73
Shot Power
60
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
70
Header
71
Jump
65
Technique
60
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Reguatoi |
|---|---|
| ID | 101126 |
| Real ID | 35590 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
