72 Reizenbeeuw PES 2010
| Name | Reizenbeeuw |
|---|---|
| ID | 53682 |
| Nationality | Belgium |
| Club | KVC Meirkugaurt |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
40
Defence
72
Body Balance
82
Stamina
86
Top Speed
79
Acceleration
73
Response
76
Agility
83
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
78
Shot Power
73
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
73
Header
72
Jump
78
Technique
76
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Reizenbeeuw |
|---|---|
| ID | 53682 |
| Nationality | Belgium |
| Club | KVC Meirkugaurt |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
