61 Renouard PES 2008
| Name | Renouard |
|---|---|
| Full Name | Sébastien Renouard |
| ID | 7852 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
38
Defence
71
Body Balance
74
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
69
Response
65
Agility
72
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
74
Shot Power
69
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
67
Swerve
75
Header
77
Jump
73
Technique
78
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Renouard |
|---|---|
| Full Name | Sébastien Renouard |
| ID | 7852 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players