78 Revault PES 2009
| Name | Revault |
|---|---|
| ID | 7560 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 92kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
81
Defence
78
Body Balance
57
Stamina
65
Top Speed
67
Acceleration
89
Response
69
Agility
53
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
57
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
70
Shot Power
41
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
42
Swerve
40
Header
73
Jump
40
Technique
55
Aggression
79
Mentality
79
GK Skills
69
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- 1-on-1 Stopper
| Name | Revault |
|---|---|
| ID | 7560 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 92kg |
| Shirt Number | 1 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
