96 Rewtelize (Rummenigge) PES 2008
| Name | Rewtelize |
|---|---|
| Real Name | Rummenigge |
| ID | 67941 |
| Real ID | 2405 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Germany |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
92
Attack
40
Defence
85
Body Balance
90
Stamina
80
Top Speed
85
Acceleration
85
Response
83
Agility
92
Dribble Accuracy
90
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
91
Shot Power
85
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
73
Swerve
79
Header
77
Jump
86
Technique
85
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Scoring
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Rewtelize |
|---|---|
| Real Name | Rummenigge |
| ID | 67941 |
| Real ID | 2405 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Germany |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
