66 Ricanto Haliz PES 2009
| Name | Ricanto Haliz |
|---|---|
| ID | 95714 |
| Real ID | 30178 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
40
Defence
66
Body Balance
74
Stamina
73
Top Speed
81
Acceleration
69
Response
84
Agility
83
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
78
Shot Power
72
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
71
Swerve
59
Header
69
Jump
81
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ricanto Haliz |
|---|---|
| ID | 95714 |
| Real ID | 30178 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
