82 Riera PES 2010
| Name | Riera |
|---|---|
| Full Name | Albert Riera |
| ID | 5568 |
| Nationality | Spain |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
51
Defence
83
Body Balance
78
Stamina
83
Top Speed
84
Acceleration
73
Response
76
Agility
85
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
84
Shot Power
71
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
76
Swerve
74
Header
76
Jump
84
Technique
80
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
6
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S19 Quick Scissors Dribble
- P11 Cut Back Pass
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Riera |
|---|---|
| Full Name | Albert Riera |
| ID | 5568 |
| Nationality | Spain |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
