73 Riganò PES 2008
| Name | Riganò |
|---|---|
| ID | 8872 |
| Nationality | Italy |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
35
Defence
88
Body Balance
70
Stamina
76
Top Speed
68
Acceleration
78
Response
65
Agility
68
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
79
Shot Power
77
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
50
Swerve
88
Header
75
Jump
70
Technique
81
Aggression
79
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Post Player
- Centre
| Name | Riganò |
|---|---|
| ID | 8872 |
| Nationality | Italy |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
