67 Rik Yoonbo (Ryang Yong Gi) PES 2009
| Name | Rik Yoonbo |
|---|---|
| Real Name | Ryang Yong Gi |
| Full Name | Ryang Yong-gi |
| ID | 76626 |
| Real ID | 11090 |
| Nationality | North Korea |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training12 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
55
Defence
70
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
76
Response
81
Agility
76
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
74
Shot Power
74
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
73
Swerve
70
Header
71
Jump
77
Technique
75
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Rik Yoonbo |
|---|---|
| Real Name | Ryang Yong Gi |
| Full Name | Ryang Yong-gi |
| ID | 76626 |
| Real ID | 11090 |
| Nationality | North Korea |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training12 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
