77 Riki PES 2008
| Name | Riki |
|---|---|
| Full Name | Riki |
| ID | 9113 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
40
Defence
84
Body Balance
76
Stamina
81
Top Speed
72
Acceleration
78
Response
76
Agility
74
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
86
Shot Power
79
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
68
Swerve
78
Header
75
Jump
79
Technique
78
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Riki |
|---|---|
| Full Name | Riki |
| ID | 9113 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 187cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
