76 Ringue Gurfez PES 2009
| Name | Ringue Gurfez |
|---|---|
| ID | 99011 |
| Real ID | 33475 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training7 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
30
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
77
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
82
Agility
82
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
85
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
86
Shot Power
75
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
78
Swerve
62
Header
72
Jump
82
Technique
75
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Passing
| Name | Ringue Gurfez |
|---|---|
| ID | 99011 |
| Real ID | 33475 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training7 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
