73 Riou PES 2010
| Name | Riou |
|---|---|
| ID | 50037 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 83kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
28
Attack
70
Defence
79
Body Balance
55
Stamina
61
Top Speed
63
Acceleration
74
Response
76
Agility
48
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
67
Shot Power
48
Shot Technique
36
Free Kick Accuracy
38
Swerve
41
Header
76
Jump
51
Technique
60
Aggression
80
Mentality
78
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
- S11 Penalty Saver
| Name | Riou |
|---|---|
| ID | 50037 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 83kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players