63 Ripokasgil PES 2010
| Name | Ripokasgil |
|---|---|
| ID | 54164 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
68
Defence
82
Body Balance
71
Stamina
68
Top Speed
70
Acceleration
65
Response
65
Agility
65
Dribble Accuracy
61
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
81
Shot Power
63
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
66
Swerve
64
Header
71
Jump
71
Technique
58
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
1
Condition
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Ripokasgil |
|---|---|
| ID | 54164 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
