69 Rizarso PES 2009
| Name | Rizarso |
|---|---|
| ID | 103433 |
| Real ID | 37897 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training7 |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 159cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
56
Defence
64
Body Balance
85
Stamina
77
Top Speed
86
Acceleration
72
Response
84
Agility
78
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
73
Shot Power
61
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
75
Swerve
57
Header
70
Jump
75
Technique
73
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Rizarso |
|---|---|
| ID | 103433 |
| Real ID | 37897 |
| Nationality | Bolivia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training7 |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 159cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
