67 Robbemond PES 2009
| Name | Robbemond |
|---|---|
| ID | 6018 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
58
Defence
78
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
76
Response
71
Agility
77
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
74
Shot Power
59
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
51
Swerve
70
Header
69
Jump
74
Technique
71
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Robbemond |
|---|---|
| ID | 6018 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 16 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
