81 Robert PES 2008
| Name | Robert |
|---|---|
| ID | 891 |
| Nationality | France |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
40
Defence
74
Body Balance
86
Stamina
75
Top Speed
82
Acceleration
70
Response
79
Agility
84
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
88
Long Pass Accuracy
93
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
95
Shot Power
71
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
93
Swerve
67
Header
73
Jump
81
Technique
85
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
- Long Throw
| Name | Robert |
|---|---|
| ID | 891 |
| Nationality | France |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
