72 Roberto PES 2010
| Name | Roberto |
|---|---|
| ID | 33235 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
78
Body Balance
55
Stamina
62
Top Speed
60
Acceleration
80
Response
63
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
49
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
55
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
71
Shot Power
40
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
77
Jump
44
Technique
55
Aggression
68
Mentality
77
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Roberto |
|---|---|
| ID | 33235 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
