84 Robinho PES 2010
| Name | Robinho |
|---|---|
| ID | 7104 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 60kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
43
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
86
Acceleration
82
Response
95
Agility
97
Dribble Accuracy
94
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
78
Shot Power
85
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
75
Swerve
78
Header
84
Jump
95
Technique
92
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
3
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
- S17 Elastico
- S18 Cross Over Turn
- S19 Quick Scissors Dribble
- S20 Scooping
- P05 Trickster
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Side
- Special Curling Chip Shot
| Name | Robinho |
|---|---|
| ID | 7104 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Brazil |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 60kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
