82 Robinson PES 2009
| Name | Robinson |
|---|---|
| Full Name | Paul Robinson |
| ID | 1934 |
| Nationality | England |
| Club | Lancashire |
| National Team | England |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
35
Attack
84
Defence
87
Body Balance
59
Stamina
65
Top Speed
68
Acceleration
91
Response
68
Agility
57
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
57
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
84
Shot Power
40
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
47
Swerve
47
Header
80
Jump
66
Technique
52
Aggression
65
Mentality
82
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Robinson |
|---|---|
| Full Name | Paul Robinson |
| ID | 1934 |
| Nationality | England |
| Club | Lancashire |
| National Team | England |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 90kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

