64 Robusté PES 2008
| Name | Robusté |
|---|---|
| ID | 32239 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
48
Attack
73
Defence
79
Body Balance
73
Stamina
78
Top Speed
72
Acceleration
71
Response
73
Agility
65
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
75
Shot Power
58
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
57
Swerve
73
Header
76
Jump
69
Technique
59
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Robusté |
|---|---|
| ID | 32239 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 24 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
