79 Rocchi PES 2008
| Name | Rocchi |
|---|---|
| ID | 6679 |
| Nationality | Italy |
| Club | Lazio |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
53
Defence
77
Body Balance
83
Stamina
86
Top Speed
85
Acceleration
87
Response
82
Agility
76
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
76
Shot Power
88
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
62
Swerve
83
Header
77
Jump
81
Technique
85
Aggression
81
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Defensive Positioning
- One-Touch Pass
| Name | Rocchi |
|---|---|
| ID | 6679 |
| Nationality | Italy |
| Club | Lazio |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
