78 Rock Jimirl PES 2008
| Name | Rock Jimirl |
|---|---|
| ID | 67158 |
| Real ID | 1622 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
80
Defence
84
Body Balance
74
Stamina
82
Top Speed
74
Acceleration
78
Response
74
Agility
69
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
67
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
60
Swerve
80
Header
80
Jump
72
Technique
75
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rock Jimirl |
|---|---|
| ID | 67158 |
| Real ID | 1622 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
