74 Rodiguez PES 2009
| Name | Rodiguez |
|---|---|
| ID | 5166 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | PES United |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
37
Attack
81
Defence
80
Body Balance
63
Stamina
62
Top Speed
73
Acceleration
83
Response
74
Agility
57
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
71
Shot Power
76
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
59
Swerve
55
Header
80
Jump
57
Technique
74
Aggression
73
Mentality
73
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Rodiguez |
|---|---|
| ID | 5166 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | PES United |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
