69 Rodrigo PES 2008
| Name | Rodrigo |
|---|---|
| ID | 7721 |
| Nationality | Brazil |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
74
Defence
79
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
72
Acceleration
75
Response
65
Agility
75
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
74
Shot Power
67
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
58
Swerve
77
Header
79
Jump
71
Technique
62
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Rodrigo |
|---|---|
| ID | 7721 |
| Nationality | Brazil |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
