67 Rogato PES 2009
| Name | Rogato |
|---|---|
| ID | 100002 |
| Real ID | 34466 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 81kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
71
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
75
Shot Power
57
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
58
Swerve
70
Header
74
Jump
72
Technique
58
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Rogato |
|---|---|
| ID | 100002 |
| Real ID | 34466 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 81kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
